In samenwerking met de Biotechnology Academy Delft introduceert Cellulaire Agricultuur Nederland (CAN) de eerste gevorderde cursus ooit in Nederland die zich richt op precisiefermentatie en kweekvlees.
De Advanced Course on Cellular Agriculture vindt plaats van 12 tot en met 14 november 2024 en wordt geleid door prof.dr.ir. Marcel Ottens van de TU Delft, prof.dr.ir. René Wijffels van de WUR, en prof.dr. Lorenzo Moroni van de Universiteit Maastricht.
Het multidisciplinaire programma combineert lezingen en groepswerk en behandelt technische aspecten, regelgeving en maatschappelijke vraagstukken rond kweekvlees en precisiefermentatie. Hiermee biedt de cursus een diepgaand en intensief overzicht van de huidige stand van de techniek.
Een belangrijke pijler van het werk van CAN is onderwijs: het waarborgen van de instroom van talent met de benodigde kennis en vaardigheden voor de cellulaire agricultuursector. Het CAN is, zo valt te lezen op de eigen website, trots op de samenwerking met vooraanstaande Nederlandse onderwijsinstellingen om de capaciteit te vergroten, onderwijsprogramma’s op alle niveaus te ontwikkelen en studenten te enthousiasmeren voor een opleiding in de cellulaire agricultuur.
De Biotechnology Academy Delft verzorgt biotechnologisch onderwijs op postdoctoraal niveau. Dit omvat korte cursussen over het ontwerpen van bioprocessen en gerelateerde onderwerpen. Biotech Delft werkt nauw samen met medewerkers van de afdeling biotechnologie van de TU Delft en andere toonaangevende experts uit de industrie en de academische wereld.
Voor meer informatie over de cursus en voor inschrijving kun je terecht op: https://biotechdelft.com/courses/cellular-agriculture/
