Clever Carnivore haalt boven verwachting $7 miljoen aan startfinanciering op

Geplaatst door
Kweekvlees nieuws & marktontwikkelingen

Clever Carnivore heeft recentelijk een tweede bedrag van $7 miljoen aan startfinanciering veiliggesteld. Het geld zal worden aangewend om de productie van gecultiveerd varkensvlees in de vorm van braadworsten te verhogen.

Met de eerste $2,1 miljoen die het bedrijf heeft weten te verzamelen, bedraagt de totale investering nu $9,1 miljoen. Om de opschaling mogelijk te maken ligt eveneens het plan klaar om een nieuwe productiefaciliteit te openen. Clever Carnivore claimt dat het op de nieuwe locatie kweekvlees kan produceren tegen veel lagere kosten dan vele andere kweekvleesbedrijven dat nu kunnen.

De meest recente financieringsronde werd geleid door Lever VC, met andere deelnemers waaronder McWin Capital Partners, Thia Ventures, Valo Ventures, Newfund Capital en Stray Dog Capital.

Clever Carnivore is opgericht in 2022 en maakt gebruik van een efficiënt biotech-model om relatief goedkope gecultiveerde hamburgers, kipnuggets, maar vooral dus eerst braadworsten te produceren. De onthulling van een prototype van de Clever Bratwurst staat gepland voor begin volgend jaar.

Virginia Rangos, medeoprichter en CEO van Clever Carnivore over deze financieringsronde:

“We are delighted with the enthusiastic support from our investors in this seed round. This funding is a testament to the hard work and dedication of our entire team and reaffirms the confidence that investors have in our cutting-edge science, technology and business model. With this investment, we are well positioned to revolutionise the protein market and enhance the overall consumer experience.”

Vorig jaar gaf Rangos aan dat de kostprijs van een hamburger $10 bedroeg, maar met de ingebruikname van de nieuwe faciliteit is de verwachting dat de kosten uiteindelijk teruggebracht kunnen worden tot slechts $1 per hamburger.

De verhuizing naar de nieuwe faciliteit in Chicago staat gepland voor het einde van dit jaar. Door deze uitbreiding kan het bedrijf de productie opschalen met behulp van bioreactoren van 500 liter en het toevoegen van testkeukens. Dit is hard nodig, omdat de vroege groei van Clever Carnivore ervoor heeft gezorgd dat de huidige faciliteit al niet meer toereikend is.

[Bron: Green Queen 06/12/2023]

Geef een reactie