Supermeat haalt $ 6 miljoen op om de markt op te gaan in Zwitserland
| |

SuperMeat haalt 6 miljoen dollar op en zet in op lancering van gecultiveerde kip in Zwitserland

Het Israëlische kweekvleesbedrijf SuperMeat heeft 6 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald als onderdeel van een grotere investeringsronde van 10 miljoen dollar. Tegelijkertijd heeft het bedrijf een aanvraag ingediend om zijn gecultiveerde kip op de Zwitserse markt te mogen verkopen.

De investering werd geleid door bestaande aandeelhouders Agronomics en New Agrarian Company. Met de nieuwe kapitaalinjectie komt de totale financiering van SuperMeat uit op ongeveer 24,5 miljoen dollar.

SuperMeat werkt al meerdere jaren samen met verschillende internationale partners om zijn technologie commercieel op te schalen. Zo verlengde het bedrijf recent de samenwerking met het Zwitserse vleesbedrijf Micarna Group, onderdeel van retailer Migros, voor de productie en distributie van kweekkip in Zwitserland.

Daarnaast werkt SuperMeat samen met het Japanse voedingsconcern Ajinomoto aan technologische verbeteringen om de productiekosten verder te verlagen. Het bedrijf ontwikkelde eerder al een productiemethode waarbij de kosten van groeimedia onder de 50 cent per liter zouden liggen.

Volgens SuperMeat kan het productieproces dagelijks gecultiveerde kip opleveren met aanzienlijk minder ruimte en grondstoffen dan conventionele pluimveehouderij. Het bedrijf stelt bovendien dat de productiekosten inmiddels dicht in de buurt komen van premium kipproducten in de Verenigde Staten.

Belangrijkste bevindingen

  • SuperMeat haalt 6 miljoen dollar op in een nieuwe investeringsronde
  • Het bedrijf heeft een aanvraag ingediend voor verkoop van kweekkip in Zwitserland
  • SuperMeat werkt samen met Migros en Micarna voor productie en distributie
  • De onderneming focust sterk op kostenverlaging en schaalbare productie
  • Volgens het bedrijf liggen de productiekosten inmiddels dicht bij premium conventionele kip

Waarom dit ertoe doet

De nieuwe financiering laat zien dat investeerders selectief interesse blijven houden in kweekvleesbedrijven die concrete stappen zetten richting commerciële productie. Terwijl investeringen in de sector de afgelopen jaren sterk terugliepen, weten bedrijven met schaalbare technologie en duidelijke marktstrategieën nog steeds kapitaal aan te trekken.

Opvallend bij SuperMeat is vooral de nadruk op kostenreductie en industriële opschaling. Veel kweekvleesbedrijven beschikken inmiddels over werkende prototypes, maar lopen vast op hoge productiekosten zodra grotere volumes nodig zijn. SuperMeat probeert juist dat probleem aan te pakken met efficiëntere celgroei en goedkopere groeimedia.

Daarnaast wordt Zwitserland steeds belangrijker als mogelijke toegangspoort voor kweekvlees in Europa. Meerdere bedrijven wachten daar momenteel op goedkeuring, waaronder ook Mosa Meat en Aleph Farms.

Op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen?

Ontvang gratis nieuws over markttoelating, investeringsmogelijkheden, verkooppunten en aanbiedingen.

Bron:
SuperMeat Bags $6M in Funding & Eyes Switzerland Launch of Cultivated Chicken

Image credit: SuperMeat

Lees ook